Rozhodla se totiž, že se poprvé v životě zpije takříkajíc do němoty. Na svůj „výlet” do říše doposud nepoznaného si vybrala noc z 28. na 29. prosince roku 2010, kdy se svými kamarády navštívili jednu z novopackých diskoték, kde, řečeno s Josefem Švejkem, popíjela jedno pivo za druhým. Zlatavý mok ještě prokládala panáky zelené a vodky.

Její nezřízené pití ale bude mít zřejmě dohru pro zdejšího šestadvacetiletého barmana Ladislava Konieczného, kterého Krajský soud v Hradci Králové viní z toho, že dívce alkohol podával, přestože bezpečně věděl, že není plnoletá, ale hlavně měl podle soudu využít její opilost k tomu, aby se jí pokusil znásilnit.

„Něco ve mně seplo 
a řeklo: sáhni si”

Podle spisu se toho měl dopustit tím, že: „Poté, co dívka v opilosti usnula, položil si její hlavu do svého klína , rozepnul jí kalhoty a dal svoji ruku na její přirození.” To dívku po několika minutách probudilo a začala se bránit. Kvůli opilosti se ale zmohla jen na slabé volání o pomoc, které nikdo nevyslyšel. „Přitom ji okřikl, aby byla zticha, a dalších několik minut pokračoval v dráždění jejího genitálu. A to až do doby, kdy k nim přistoupila další osoba něco řešit. Teprve poté jí umožnil odchod na WC,” píše se v obžalobě.

Konieczný, který k soudu nepřišel, toto jednání připustil v přípravném řízení na policii, ale odmítl, že by dívka volala o pomoc či se nějak bránila. „Byla opilá a spala. Tak jsem si k ní přisedl, dal si její hlavu na kolena a zajel rukou pod kalhoty na její přirození. Vůbec se nebránila. Jen poté, co se na chvíli probudila, se mě zeptala, co to dělám. Přestal jsem v momentě, kdy se rozhodla jít na záchod,” uvedl na policii obviněný s tím, že se dívce za své jednání později omluvil. „Vůbec nevím, proč jsem to udělal. Něco ve mně seplo a řeklo, že si mám sáhnout,” řekl Konieczný.

Dívka jeho verzi nepodpořila. „Chtěla jsem zkusit zpít se do němoty. Pak si pamatuji, že mám jeho ruku v kalhotách. Okřikla jsem ho a snažila se vysmeknout. Volala jsem i o pomoc, ale nikdo nereagoval. Tak jsem rezignovala,” sdělila dívka do policejního protokolu.

Mladíkovi za jeho zkrat teď hrozí až dvanáctiletý trest.