Nalezeného chlapce strážníci převezli na policejní služebnu. "Byl v pořádku, slušně a čistě oblečen a bez známek zranění. S policisty však, ačkoliv se nebál, nekomunikoval. Proto nebylo možné zjistit jeho totožnost," oznámila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté začali prověřovat okolní domy, zavolali pracovníky oddělení sociální péče o děti a požádali starostu, aby nález dítěte vyhlásil v rozhlase. Dostali tip, že by se mohlo jednat o tříletého místního chlapce. "Tip byl správný a policisté matku našli u své matky doma v centru města. Obě ženy byly viditelně v podnapilém stavu a na dotaz hlídky, kde mají dítě, nebyly schopné nic uvést," uvedla Kormošová.

Hlídka 34letou matku podrobila dechové zkoušce, která ukázala téměř 2,5 promile alkoholu. Babička zkoušce ze zdravotních důvodů nebyla podrobena. "Matka dítěte policistům uvedla, že zapíjely svého tragicky zemřelého příbuzného a že ona vypila necelou láhev vodky a skleničku piva. Její matka jen dva panáky vodky," upřesnila Iva Kormošová.

Jelikož se ani jedna z nich o dítě nemohla starat, svěřili policisté chlace tetě. Přestupek zadokumentovali a předají ke správnímu orgánu k dořešení.