Novobydžovská policejní hlídka si ve středu okolo 14.30 hodin všimla před obcí Sloupno u Nového Bydžova vozidla, které kličkovalo po silnici. „Hlídka se za autem značky Citroen otočila a v obci Skřivany ho dojela a výstražným a zvukovým signálem dala řidičce výzvu k zastavení. Na výzvu však nereagovala a v nebezpečné jízdě, kdy přejížděla z pruhu do pruhu, pokračovala,“ sdělila k případu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Řidička ve Skřivanech odbočila do ulice Tovární, začala brzdit a pustila výstražná světla. Po chvíli je ale zase zhasla a pokračovala v jízdě. Zastavila až opodál na parkovišti a nacouvala do policejního vozu, které zastavilo za ní.

Z videozáznamu Policie ČR.
Ujížděla marně. Před druhou dechovou zkouškou se opilá řidička pokusila prchnout

Padesátiletá řidička byla tak opilá, že nebyla schopná ani dechové zkoušky. Povedla se až po hodině. „Policisté 50letou řidičku chtěli podrobit dechové zkoušce, té však kvůli své opilosti nebyla ani na několikátý pokus schopna. Až po hodině se dechová zkouška povedla a ukázala výsledek téměř 3,2 promile alkoholu,“ uvedla Kormošová.

Hlídka ženě zadržela řidičský průkaz, zakázala další jízdu a převezla ji na záchytnou protialkoholní stanici. „Po vystřízlivění ženu čeká sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což ji hrozí až tříleté vězení, peněžitý trest či zákaz činnosti,“ podotkla mluvčí.

K žádnému zranění při nehodě nedošlo, škoda na citroenu byla odhadnuta na 5 tisíc a na policejní octavii 20 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat: Zběsilá jízda Hradcem. Opilý řidič nakonec naboural do policejního vozu

Zdroj: PČR