Neobvyklý případ se stal poslední říjnovou středu u obchodního domu na Pražském Předměstí. Čtyřčlennou skupinku podnapilých lidí tam zadržela ostraha poté, co jeden z mužů ukradl z obchodu bundu. Když na místo přijela přivolaná policejní hlídka, dva muži ze skupiny se dali na útěk. Oba muže však policisté doběhli a zadrželi.

"Při zajišťování těchto mužů se na trojici policistů znenadání agresivně vrhla přítelkyně jednoho z nich. Než se hlídce za použití donucovacích prostředků podařilo ženu, která ze sebe chrlila vulgární nadávky, mlátila a kopala kolem sebe, spoutat, jednoho kousla do předloktí, druhému málem ukousla malíček a třetímu se opakovaně zakousla do ruky," popsala následující události mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Dva policisté museli kvůli svým zraněním dokonce vyhledat lékařské ošetření.

Ilustrační foto
Nejdřív test, až potom rajská. Nové opatření prudí hospodské i hosty

Agresivní ženu policisté po zajištění podrobili dechové zkoušce, která ukázala výsledek 1,5 promile. Silně podnapilí byli i oba zadržení muži, kteří se původně snažili policistům utéct. Celou trojici proto policisté převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž podezřelý z krádeže bundy bude řešen u správního orgánu, kam policisté přestupek po prošetření oznámí. Dvacetiletá žena pak čelí obvinění ze zločinu násilí proti úřední osobě, za což ji hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let.