Třiadvacetiletý mladík vystupoval vůči strážcům zákona arogantně, hovořil nesrozumitelně, snažil se z místa odejít a tvrdil, že není jeho povinností na výzvu sdělit jméno. Nakonec se jim podařilo dostat z něj totožnost. Policisté proti opilci kvůli jeho chování museli však stejně použít donucovací prostředky - chvaty, hmaty a služební pouta a odvezli ho na záchytku. Provedená dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 2,93 promile alkoholu v dechu.

Poctivci nalezený mobil vrátili

Broumov - Opravdu příkladně se zachovali dva mladí hoši, kteří našli v Broumově zapomenutý mobilní telefon a zanesli ho na policejní oddělení. Kluci ve věku 17 a 13 let si všimli osamoceně ležícího mobilu, který zjevně někdo zapomněl venku na stolku. Hoši telefon vzali a odnesli jej na policejní oddělení. Po chvíli na telefon zavolal jeho majitel, který potvrdil, že skutečně mobil zapomněl venku před radnicí. Při navrácení telefonu do svých rukou majitel vůči dvěma mladým nálezcům vyjádřil velkou vděčnost.

Policisté vyšetřují nezvané návštěvy ve dvou domech

Jaroměř - Po dosud nezjištěném pachateli vloupání do rodinného domu v Jaroměři pátrají od středy 4. října jaroměřští policisté. Pachatel zřejmě v dopoledních hodinách vypáčil vchodové dveře a vnikl dovnitř domu. Jeho prostory následně prohledal a z jednotlivých pokojů odcizil cenné věci jako notebook, rádio, šperky a finanční hotovost v cizí měně. Majitelům nemovitosti způsobil minimálně patnáctitisícovou škodu.
Podobnou zkušenost s nezvanou návštěvou učinili o den dříve také obyvatelé rodinného domu v Novém Městě nad Metují. Jenže tam měl pachatel přístup zjednodušený, protože majitelé měli odemčeno. Pachatel do domu vešel mezi desátou a dvanáctou hodinou, a nezpozorován jeho obyvateli odcizil z domu šperky a cennosti, předběžně v hodnotě desítek tisíc korun.
Zda mají oba případy nějakou spojitost, či dokonce stejného pachatele, ukáže teprve čas.