„Muž se měl chovat agresivně, přisedal si k cestujícím, křičel na ně a dále měl vyhrožovat oznamovatelce, že pokud zavolá policii, tak ji ublíží. Po uličce autobusu měl dále chodit se zavíracím nožem. Nikomu s ním však nevyhrožoval,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Policisté okamžitě po oznámení vyjeli na autobusové nádraží v Trutnově, kde měl autobus zastávku. „Řidič jim muže označil, ten ale na výzvy policistů k opuštění vozu nereagoval a zcela je ignoroval. Nakonec proti němu museli použit donucovací prostředky a služební pouta,“ upřesnil Vincenc.

Jenže ani potom se výtržník nezklidnil. Snažil se poškodit vybavení cely, ve které skončil, vyhrožoval i zasahujícím policistům. „Provedená zkouška následně u něho prokázala požití alkoholu s výsledkem téměř dvou promile. Test drogy vyšel rovněž pozitivně,“ oznámil policejní mluvčí.

Nikdo naštěstí neutrpěl žádné zranění, muž nakonec nikoho fyzicky nenapadl. Nyní už je opět na svobodě, ale policejní komisař již proti němu zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání hned několika přečinů: výtržnictví, vydírání a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. „V případě odsouzení mu tak nyní hrozí až čtyřletý pobyt ve vězení,“ dodal Lukáš Vincenc.

Horská služba Krkonoše v pátek našla a zachránila dva mladíky z jihu Čech ve věku 23 a 24 let. Uvízli v Labském dole.
Vyfešákovaní v riflích, zmrzlí a hladoví. Hazard na hřebenech hor nebere konce