O tom, že se Městská policie rozhodně nenudí svědčí i nedávný případ.  Muž sedící bez roušky před halou vlakového nádraží a vykřikoval, že si může dělat, co se mu zlíbí a nikdo mu nebude nic nařizovat. Na výzvu, aby si nasadil roušku, nereagoval a z místa se snažil odejít. Poté, co ho hlídka zastavila, byl vulgární, agresivní a pokusil se plivnout strážníkovi do tváře. Dechová zkouška mu prokázala téměř 3 promile alkoholu.

V dalším případě řešili strážníci agresivního muže, který odmítl vystoupit z autobusu. 

Na žádost řidiče hlídka muže vyvedla z vozidla ven. V tu chvíli si muž začal úmyslně sundávat roušku a byl vůči hlídce vulgární. Nakonec se pokusil i utéct. Nedoběhl ale daleko, uklouzl a spadl do potoka. Strážníkům, kteří ho vytáhli ven, po celou dobu nadával a pokusil se je i fyzicky napadnout, proto mu byla pro zklidnění nasazena pouta. Oba opilci skončili na protialkoholní záchytné stanici a jejich protiprávní jednání bude řešit správní orgán.

Koronavirus a respirátory, ilustrační foto
Ve fakultní nemocnici leží sedm pacientů s koronavirem. Dva jsou ve vážném stavu

Třetí osobou, kterou bude řešit správní orgán, je žena. Tato osoba se chovala nevhodně v trolejbusu MHD. Neměla nasazenou roušku a byla vulgární jak na cestující, tak na řidiče. Roušku si odmítala nasadit a nakonec úmyslně přetrhla pásku vymezující prostor řidiče. Strážníci ji vyvedli a poučili, že za porušení nařízení vlády jí u správního orgánu hrozí pokuta až do výše 20 000 korun. Tomu porozuměla a roušku si nasadila.

O pár hodin později vyjížděli strážníci na tutéž ženu znovu. Rozbíjela skleněné výplně u obchodů a domů. Kde prošla, tam po ní zůstával nepořádek v podobě rozkopaných košů a poválených odpadků. Na vysvětlenou uvedla, že ji to již v Hradci nebaví a jde pěšky do Aše. Vzhledem k výši škody, byla na místo přivolána Policie ČR, která si událost převzala k řešení.