„Oznamovatel uvedl, že má obavy, aby nedošlo ke zranění. Operační důstojník okamžitě na místo vyslal psovoda městské policie. Strážník zjistil, že pes patří muži, který sedí na předzahrádce nedaleké restaurace. Požádal ho, aby si psa zabezpečil. Zvíře se zatím přesunulo na dětské hřiště a na volání majitele vůbec nereagovalo,“ uvedla tisková mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Po marných pokusech o jeho přivolání muž prohlásil, že psa odchytávat nebude, protože nikomu nic nedělá. Přestože ho strážník upozornil, že porušuje vyhlášku a dopouští se přestupku, muž znovu odmítl psa odchytit. V tu chvíli pes zaútočil na jiného psa, který šel okolo se svým majitelem. Ani tato událost muže nepřiměla k tomu, aby si své zvíře zabezpečil.

„Strážník se proto rozhodl použít odchytovou tyč a volně pobíhajícího psa odchytit, aby tak zabránil dalšímu napadení. V tom na něj zaútočil majitel a snažil se zabránit odchytu. To již byla na místě i druhá hlídka. Ta zamezila útoku na psovoda a za použití donucovacích prostředků svedla muže na zem. Zde mu byla nasazena pouta,“ doplnila mluvčí s tím, že pes byl odchycen a umístěn do kotce.

Majiteli psa, kterému dechová zkouška prokázala 2,55 promile alkoholu, bylo sděleno, že jeho protiprávní jednání bude řešeno u správního orgánu města.