„Myslel jsem si, že vedle mě na dvoulůžku leží žena," popsal chvíle z konce října minulého roku.

Za skutek, který byl v obžalobě označen jako znásilnění, dostal od Krajského soudu 
v Hradci Králové dvouletou podmínku. Rozsudek je to definitivní, protože se obžalovaný i státní zástupkyně vzdali práva na odvolání.

Neteř tehdy přespala u strýce, tety a bratrance, protože její rodiče byli v zahraničí. Nebylo to poprvé, ale tentokrát návštěva neskončila dobře. Lékař si podle svých slov dal ten večer tři piva a čtyři deci vína. „Nemám problém s pitím, i když rodina ho v tom vidí," připustil.

Poté tedy zalehl do postele, 
v níž už byla jeho neteř. Při výslechu se přiznal, že jí osahával, ale „když jsem zjistil, kdo to je, dal jsem ruku pryč, otočil jsem se a spal."

Výpověď dívky, kterou přednesla psycholožce v dětském krizovém centru, je však poněkud jiná. Dívka mluvila o tom, že ji strýc nejprve hladil přes pyžamo a poté i pod ním, a to i na přirození. Nakonec jí podle dívky vzal ruku a dal si ji na penis.

To vše mělo zabralo přibližně deset minut. „Trvalo to asi jako přestávka ve škole," přiblížila dívka.

„Její výpověď je věrohodná," ubezpečila psycholožka, jež se s ní bavila. „Nebyl u ní žádný motiv, aby vypovídala křivě," doplnila státní zástupkyně Lucie Žabková.

Jak se na případ vlastně přišlo? Dívenka na sobě nedávala nic znát, ale lékař společně 
s manželkou naznačili, co se stalo, její mamince. Nešlo úplně o přesnou verzi, nebyly v ní všechny detaily.

„Velice toho litoval, říkal, že jí sahal na břicho," popsala nepříjemnou debatu s příbuzným matka dívky. Poté se však rozmluvila také dívenka a její matka se nakonec rozhodla, že půjde s případem na policii.