Žena svému synovi dle soudů způsobila za první rok jeho života více než deset zlomenin a nespočet podlitin na hlavičce i tělíčku. Podle lékařů měl chlapeček postupně zlomené všechny čtyři končetiny nebo žebra. Žena, která je od únorového zatčení ve vazbě, vinu před soudem opakovaně odmítla. „Nikdy jsem synovi neublížila. Modřiny jsem si vysvětlovala tak, že malý třeba špatně upadl a může mít třeba špatnou srážlivost krve,“ vypověděla žena, která syna vychovávala v obcích na Trutnovsku. Nejprve sama, poté s přítelem. Ani ten si podle svých slov ničeho zvláštního dlouho nevšiml.

Až v únoru letošního roku ho zarazily chlapečkovy nateklé nohy. Partnerku proto přiměl, aby se synem druhý den ráno jela do nemocnice. Tam se ukázalo, že má kojenec zlomené obě nožičky. Lékaři odhalili i četné krevní podlitiny na hlavě, trupu a horních i dolních končetinách, defekt kůže nad horním rtem, defekt kůže na krku a defekt kůže na hranici břicha a hrudníku.

Čtyřiadvacetiletá Kateřina Š. před soudem svou vinu odmítla. Jak přišel její syn k mnohačetným zlomeninám a dalším zraněním, si nedokáže vysvětlit.
Kojenec měl zlomeniny a modřiny po celém těle. Matce hrozí za týrání až 12 let

Při dalších vyšetřeních vyšlo najevo, že chlapec už dříve utrpěl devět jiných zlomenin na končetinách a žebrech, které nikdo adekvátně neléčil. "Vše nasvědčuje takzvanému syndromu týraného dítěte,“ řekla na začátku září před hradeckým soudem z oboru soudního lékařství. Dobrou zprávou je, že týraný chlapeček se za poslední půlrok zotavil z nejhorších zranění a u pěstounů, kteří se ho ujali, znovu začal chodit.

Zajímavostí je, že Kateřina Š. je aktuálně v devátém měsíci těhotenství a čeká už své čtvrté dítě. První dvě jí úřady odebraly už v roce 2017, protože se o ně nedokázala starat. Třetí odneslo její výchovu mnohačetnými zlomeninami. A po rozhodnutí soudu je zřejmé, že vychovávat nebude po porodu ani čtvrté dítě.