Polášek byl ekonomem firmy Treboplast z Moravské Třebové. Z jejích účtů, k nimž měl dispoziční právo, si přeposlal na jiné účty, a to ve sto třiceti devíti případech, téměř 12 milionů korun.

To vše zvládl za čtyři roky, 
v rozmezí let 2008 až 2012.

Aby svou činnost zamaskoval, zanesl do účetnictví společnosti čtyřiadvacet fiktivních faktur za služby, které jí měla poskytnout jeho firma DKL. „Uvedené služby nikdy nebyly poskytnuty, a tedy ani provedeny," stálo v obžalobě.

Polášek posílal peníze na účty svých známých, ti je pak vybírali a předávali mu je.

„Mně přišlo 200 tisíc a na účet manžela také 200 tisíc," popsala jedna ze svědkyň. Praxe navíc pokračovala. „Byla jsem mu zavázána, protože nám předtím půjčil na stavbu domu," vysvětlila .

Polášek peníze použil pro své soukromé aktivity. „Pravidelné měsíční výdaje, náklady jeho rodiny, několikanásobně převyšovaly jeho faktické měsíční příjmy," řekl žalobce.

Za peníze si muž postavil a vybavil rodinný dům, koupil byt, auta Ford Kuga Titanium a Volvo XC60 a pustil se do obchodování s cennými papíry. Podle obžaloby si také zaplatil výuku lyžování a pobyt v Itálii i dovolené na Slovensku a 
v Rakousku. A tak dále, včetně několika sponzorských darů, například svazu neslyšících či soukromým hasičům.

Ani tato charita však soud neobměkčila.