„Nemocnice se spojila se sociálkou a celý případ následně oznámily policii. Malý chlapec byl skutečně pomlácen dost brutálně. Modřiny měl po celém těle,“ řekl Deníku jeden z pardubických policistů. Podle našich informací byl chlapec převezen do nemocnice, protože mu bylo špatně. Jeho matka poranění po celém těle vysvětlovala tak, že si je chlapec způsobil při hrách se sourozenci. „Soudní znalec nám potvrdil, že chlapci tato zranění musela způsobit dospělá osoba,“ dodal policista.

Rodiče malého Františka jsou v rozvodovém řízení. Chlapec nyní žije u matky, která má nového přítele. Otec dítěte dělá vše pro to, aby byl chlapec svěřen do jeho péče. To se mu však zatím nedaří. „Chrudimský soud zamítl předběžné opatření, aby byl chlapec s otcem,“ upřesnil Deníku dobře informovaný zdroj.

„Celý případ šetříme pro podezření z trestného činu týrání svěřené osoby. Momentálně čekáme na další znalecké posudky a celou věc prověřujeme,“ potvrdila Deníku mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Podle zdrojů blízkých policii by měl mít napadení dítěte na svědomí přítel jeho matky. „Je to také jedna z možných vyšetřovacích verzí. Avšak nikdo zatím v této souvislosti obviněn nebyl,“ potvrdil zdroj.