„Z vyšetřování například vyplynulo, že mladá žena se žárlivého, majetnického a agresivního chování svého partnera obávala natolik, že mu dobrovolně prozradila svá hesla k účtům na sociálních sítích, nechala si kontrolovat svou komunikaci a nebránila se, ani když ji fyzicky napadl. Prý, aby to nebylo ještě horší,“ popsala problematické soužití policejní mluvčí Eva Prachařová. Modřiny a zranění mladá žena maskovala a omlouvala svou nešikovností. Nakonec ale od partnera v obavách o svůj život utekla a vše nahlásila policii.

„Kriminalisté zahájili proti muži trestní stíhání pro zločin vydírání, přečin týrání osoby žijící ve společném obydlí, přečin nebezpečné vyhrožování, přečin ublížení na zdraví a přečin omezování osobní svobody, a zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby. Za tyto trestné činy mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ sdělila mluvčí.

Policisté v souvislosti s případem opět nabádají všechny oběti, aby ve vztahu netolerovaly psychický či fyzický nátlak, svěřily se svému okolí a včas vyhledaly odbornou pomoc.