Když ho po desáté večer viděli na bruslích s nacpaným batohem na zádech, bylo jim to divné. Rozhodli se ho zastavit, ale on se rychle otočil a ujížděl. Po několika metrech změnil trasu a prchl před nimi do lesa. Po chvíli a neúspěšné jízdě mezi stromy se ale vrátil, již bez batohu k silnici, sedl si do příkopu a nechal si nasadit pouta.

Celníci u něj našli dva gramy rostlinné pryskyřice připomínající hašiš, zkumavku se stopovým množstvím bílé krystalické látky a v batohu lék Apselan, který koupil v Polsku za 50 tisíc korun. "Téměř 6 tisíc tablet obsahujících pseudoefedrin muž údajně před státní hranicí vyloupal z blistrů a uložil do igelitového sáčku," oznámila mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Zdroj: Celní úřad

Prekurzory k výrobě drog a injekční stříkačky ukryté v batohu celníci zajistili. "Vzápětí také zjistili, že se s mužem nesetkávají poprvé. Před třemi měsíci jej lapili v potoce, kde se ocitl se svým osobním automobilem poté, co nezvládl rychlou jízdu lesem, kam před celníky z pozemní komunikace odbočil. Tehdy vezl pervitin, konopí, příslušenství varny a přípravky pro výrobu drog," uvedla Fajstavrová.

Muž byl již minulosti pravomocně odsouzen a brány věznice opustil v prosinci 2017. Letos v dubnu bylo proti němu zahájeno nové trestní stíhání. "Byl obviněn ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let," dodala mluvčí celníků. Stíhán je "bruslař" na svobodě.

Majitel posilovny ve Vrchlabí Štěpán Domorád překonal rekord. Ze Slezkého domu na Sněžku vynesl 170 kilogramů.
Štěpán Domorád pokořil rekord, na Sněžku vynesl 170 kilogramů