Úspěšná pátrací akce proběhla v sobotu 11. ledna krátce po 16. hodině. Odstartoval ji telefonát ženy svému příteli do Prahy s tím, že se s dcerou asi ztratila na trase mezi Chalupou na Rozcestí a horskou chatou Jelení Louky v Peci pod Sněžkou. Muž se následně v obavě o ně obrátil na horskou službu a ta informaci předala také na místní policejní služebnu. Celé pátrání pak probíhalo ve spolupráci.

Po oznámení záchranáři z horké služby začali propátrávat terén v okolí popsané trasy. Do pátrání se hned zapojila také policejní hlídka, která se tou dobou nacházela nedaleko chaty Jelení Louky. Policisté dále provedli lokalizaci mobilního telefonu pro bližší zjištění polohy. Bohužel se ženě nešlo dovolat, neboť se ji vybil telefon. V pohotovosti byl také policejní vrtulník. Vše naštěstí dopadlo dobře a před šestou hodinou odpoledne ženu s dcerou v pořádku vypátrala horská služba právě nedaleko chaty Jelení Louky. 

Závěrem je určitě na místě upozornění, že by se lidé neměli vydávat po cestách, které neznají, nebo přeceňovat své síly, zejména pak nyní v zimním období na horách. Před túrou či procházkou také stojí za to zkontrolovat stav baterie svého mobilního telefonu.