Obžaloba ho vinila z toho, že u něj ve vozidle byly při policejní kontrole nalezeny drogy!

„Muž se svou přítelkyní jeli v lednu loňského roku ve vozidle VW Golf. Nedaleko Chvojence byl vůz stavěn policejní hlídkou. Na její znamení však řidič nereagoval a začal ujíždět. Svou zběsilou jízdu pak ukončil ve Chvojenci, kde čelně narazil do překážky,“ popsal nám tehdejší událost jeden z pardubických policistů. Pár z nehody vyvázl nezraněn. Ke slovu pak přišla policejní kontrola, která ve vozidle odhalila drogy.

„V autě řidič se spolujezdkyní převáželi pervitin a marihuanu. Mladá žena byla tak zfetovaná, že nemohla ani mluvit,“ dodal policista, podle kterého prý auto bylo navíc kradené.

„Vozidlo mělo rozebranou spínací skříňku a evidentně bylo odcizené snad někde v Praze. Právě tam ho Michal H. koupil. Podle mého názoru ale musel vědět, že kupuje kradený vůz,“ pustil se do spekulací policista.

Vícekrát souzený recidivista tak nakonec skončil před pardubickým okresním soudem. „Obžalovaný Michal H. byl za své činy odsouzen ke třem letům odnětí svobody nepodmíněně do věznice s ostrahou,“ potvrdil Pardubickému deníku soudce Karel Gobernac, který se případem zabýval.

V přípravném řízení obžalovaný muž nevypovídal, a jelikož byl stíhán na svobodě, nelámal si hlavu s docházkou k soudu.

„Dvě minuty před hlavním líčením mi obžalovaný zavolal a jako se omlouval, že se nemůže dostavit, protože prý jde k lékaři,“ řekl Deníku pardubický soudce. Jelikož přítomnost obžalovaného nebyla u tohoto líčení nezbytná, byl odsouzen ve své nepřítomnosti k tříletému vězení.