„Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaný se proti verdiktu odvolal. Státní zástupkyně se práva na odvolání vzdala," řekla mluvčí krajského soudu Iva Matušková.

S desetiletým trestem vězení Kolba od hradeckého soudu odešel již letos v březnu. Pražský vrchní soud však po Kolbově odvolání verdikt v červnu zrušil a případ vrátil do Hradce Králové. Podle nadřízeného soudu se hradecký soud u některých skutků řádně nevypořádal s důkazy. Obžalovaného vrchní soud nechal ve vazbě.

Pětatřicetiletý Kolba podle spisu v letech 2011 až 2013 souložil na Broumovsku s několika nezletilými dívkami ve svém bytě, v autě, ale i v autobuse, kterým jako řidič jezdil po linkové trase. K seznamování s dívkami využíval právě svého zaměstnání, přičemž věděl, že dívky jsou nezletilé – mimo jiné proto, že jim kontroloval průkazky na slevu jízdného.

Další dívky prodával dalším zákazníkům. Rozsudek uvádí, že se Kolba také dopustil drogových deliktů, například nezletilým dívkám nabízel pervitin a marihuanu. U Kolby policisté také zajistili dětskou pornografii. Kolba, který byl v minulosti čtyřikrát soudně trestán, se u soudu doznal pouze k části zažalovaných skutků. Sám je otcem čtyř dětí.