Policisté měli podezření, že ve dvou bytech u policejní služby v Hradci Králové se vyrábí pervitin. Jejich domněnku potvrdila minulý týden domovní prohlídka.

„Oba byty se nacházely v jednom vchodu bytového domu v těsné blízkosti jedné z policejních služeben v Hradci Králové. V obou bytech policisté zajistili věci běžně využívaných k výrobě a distribuci omamných a psychotropních látek a dále látky chemického a rostlinného původu," sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Historické náhrobníky dovezli v úterý 18. dubna pracovníci technických služeb do muzea v Novém Bydžově, kde se stanou součástí připravovaného lapidária.
Renesanční náhrobníky ležely zapomenuté v depozitáři. Po 28 letech jsou v muzeu

Pervitin muži vyráběli ve dvou bytech nezávazně na sobě, poté ho buď sami užili, nebo prodali jiným osobám.

Poděkujte hasičůmPoděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakceMuže ve věku 56 a 59 let policisté zadrželi a následně obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dealerům hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

Policisté zjistili, že muži již několik let nepracují, starší byl dokonce naposledy řádně zaměstnán v roce 2006, přesto u něho zajistili téměř 50 tisíc korun.

„Z evidencí policisté dále zjistili, že oba muži mají bohatou trestní minulost, která souvisela s distribucí a výrobou drog. Mladší muž má v rejstříku trestů celkem osm záznamů s posledním odsouzením z roku 2017 a starší 14 záznamů s posledním odsouzením z roku 2020," doplnila Iva Kormošová.