Policisté na silnici č. 33 v Hradci Králové zastavili ve tři čtvrtě na dvě ráno osobní vozidlo, které řídil 24letý  muž a uvnitř seděl také 18letý a 25letý spolujezdec.
„Protože se chování řidiče zdálo policistům podezřelé, vyzvali jej k provedení tzv. drogového testu DrugWipe, který byl pozitivní. V zavazadlovém prostoru vozidla, v němž byly navíc cítit chemikálie, hlídka objevila batoh s nádobou hydroxidu sodného a plechové nádoby s toluenem a ředidlem a větší počet medikamentů," uvedla hradecká policejní mluvčí  Lenka Burýšková.
Trojice skončila na policii, kde muži zákona zjistili, že majitelem batohu a věcí v něm je právě 25letý spolujezdec. Ten uvedl, že věci chtěl vyměnit za hotový pervitin, neboť ho již deset let užívá.

Ztratil část nákladu, ale s kamionem uháněl dál

Nové Město - Rozsypaného nákladu si nevšiml řidič kamionu, kterému z návěsu spadlo osm palet naložených krabicemi.
Ke kruhovému objezdu, kde k rozsypáním došlo, vyjeli dvaatřicet minut po desáté hodině profesionální hasiči z Nového Bydžova a jejich dobrovolní kolegové z Chlumce nad Cidlinou, Lovčic a Nového Města nad Cidlinou.
Kruhový objezd byl částečně průjezdný a dopravu 
v místě události řídila Policie České republiky. Hasiči odklidili náklad mimo komunikaci a krátce před polednem odjeli zpět na své stanice.

Od sousedů: V Kuksu vypukl fiktivní požár

Královéhradecko - Zahradní domek v areálu Hospitalu Kuks se stal v pondělí objektem cvičení jaroměřských a dvorských hasičů. Nejdřív signalizace detekovala požár, operační středisko vyhlásilo poplach a za několika minut byli hasiči na místě, aby začali pomyslný oheň likvidovat. „Hospital Kuks je na případný požár dobře připraven," uvedla mluvčí hasičů Alena Kuthanová.