S konopím nijak neobchodoval a jediná distribuce byla výroba konopné mastičky pro jeho matku. Jenže „kytek" pěstoval víc než je zdrávo – policisté zajistili při domovní prohlídce 48 rostlin. A největší prohřešek byl, že podle dikce zákona drogu vlastně vyráběl – konopí sušil. Bez usušení konopí však není kouření. Takto se za hranou zákona v Česku pohybují stovky lidí.

„Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinili policisté 27letého muže z Královéhradecka. Letos  od ledna do března měl v bytě, kde bydlel, nejprve vybudovat tzv. pěstírnu marihuany. Do místnosti, původně sloužící pro uskladnění  rybářských potřeb, proto instaloval speciální stan, filtr, větráky a osvětlení. Z části následně vyrobil mast, kterou věnoval své matce, a z části drogu marihuanu, kterou  zkonzumoval kouřením. Rovněž je mu kladeno za vinu, že  vyrobil drogu hašiš, kterou z části užil pro svoji potřebu a část později vydal policistům," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Je navíc záhadou, jak hradecký toxi tým na mladíka vůbec přišel. Pěstírnu měl totiž důmyslně ukrytou. Vchod do ní byl zakryt skříní, která tvořila součást obývací stěny v jenom z pokojů. Až po otevření skříně bylo možné dalšími dveřmi vstoupit do samotné pěstírny. „Mladíka vypátral náš toxi tým operativní činností," vysvětlila mluvčí bez dalších podrobností.