Mezitím operační důstojník obdržel další volání od člověka, který uvádí, že je v Tachově a má strach o svůj život. Po zaměření telefonu, však na operačním středisku zjistili, že dotyčný volá z Černilova. Důstojník muže vyzpovídal a zjistil, že se muž nachází v kuchyni nějakého rodinného domu, před kterým je zaparkované červené vozidlo. Hlídka vozidlo našla a všimla si pohybu v domě, ve kterém po hovoru s majitelem neměl nikdo být.

Na výzvu neznámý muž vyšel ven a policisté ho převezli na služebnu, kde řekl, že jde za svojí přítelkyní do Vysokého Mýta a že ho chtějí nějací lidé zabít, a proto se chtěl v nějakém domě jen schovat. Celkem přelezl plot u třech domů a až do posledního se dostal. Našel v něm telefon, kterým zavolal na tísňovou linku.

Ačkoliv muž, v domě nic neukradl, telefon vydal zpět majiteli a nic nepoškodil, policisté mu sdělili podezření z trestného činu porušování domovní svobody, za což hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let. Kvůli jeho špatnému psychickému stavu byl přibrán znalec z oboru zdravotnictví - odvětví psychiatrie. Policisté s dalšími úkony musí nyní počkat na výsledky jeho posudku.

Iva Kormošová