Představil se vždy jako zaměstnanec energetické společnosti – kterým ostatně dříve skutečně byl – a pod záminkou aktivace změny dosavadní smlouvy z nich vylákal poplatek poplatek ve výši 500 nebo 1000 korun. Ten pak pochopitelně prohýřil.

„Z přečinu podvodu obvinili policisté 27letého muže z Litvínova. Od ledna měl podvést v Hradci minimálně sedm seniorů, počet obětí se nám však stále rozšiřuje a už čítá 15 osob. Vystupoval před nimi jako zaměstnanec energetické společnosti a poškozeným nabízel levnější dodávky elektřiny. Poupravil jim většinou stávající smlouvu a poté vybral aktivační poplatek," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Klec spadla poté, co si na na něj na lince 158 postěžovala jedna z okradených seniorek. „Policisté si na muže počkali a v ulicích Hradce jej ve čtvrtek zadrželi," dodala Burýšková.

Vyšetřování nadále probíhá a okruh jeho obětí, které si vybíral náhodně, se stále rozšiřuje. Muž ostatně dříve pracoval jako zaměstnanec energetické společnosti, takže se v problematice dobře orientoval. Policisté u něj zajistili formuláře smluv na dodávku elektřiny, ceníky, žádosti o ukončení smlouvy z důvodu změny dodavatele  a dokonce i jmenný seznam 32 lidí. Hrozí mu až dva roky vězení.