Proto byl Radek Janů odsouzen Krajským soudem 
v Hradci Králové k tříletému trestu, který se podmíněně odkládá na dobu pěti roků. Po stejný čas navíc nesmí vykonávat žádné fuknce ve statutárních orgánech.

„Jednal jsem na pokyn vlastníka, paní Šiškové. Kdybych ji neposlechl, mohl jsem být vyhozen," hájil se Janů. „Vlastník měl široké zdroje, mohlo to být reálné," dodal.

Tuto verzi však majitelka společnosti Blue Fields odmítla. „Měli jsme peníze, ale ne třicet milionů," popsala stav konta Eva Šišková.

„Je to zvlášť závažný podvod," zhodnotil státní zástupce Zdeněk Štěpánek. „Věděl, že sumu neuhradí."

Smlouva mezi Blue Fields a prodejcem Bustrex byla podepsána v listoapdu 2010, přesně 11. 11. v Hradci Králové. Místo jednatele Janů dohadoval podrobnosti jeho bratr Tomáš. „Radka Janů jsem nikdy neviděl," přiznal svědek Josef Straka z prodávající společnosti. „Ale to nemělo na trestnou činnost vliv," upozornil státní zástupce.

Finance měly na konto Bustrexu dorazit do konce roku 2010, jenže nestalo se. Cena vycházela ze znaleckého posudku z roku 2007, ale i ten se nakonec stal zádrhelem. Radek Janů totiž tvrdil, že 
v areálu byla kontaminovaná půda a pozemek rozhodně neměl tak vysokou cenu.

„Sama naše společnost byla uvedena v omyl, a to kvůli stavu areálu. Znalec řekl, že cena měla být 1,2 milionu. Proto jsme byli poškozeni my," obhajoval se.

„Nejsem si vědom, že by tam byla ekologická zátěž," reagoval Straka z Bustrexu. Soud se viditelně přiklonil k jeho názoru.