„Pravděpodobně pod touto záminkou pachatel od ženy vylákal finanční hotovost ve výši jedenáct tisíc korun, kterou mu ve svém bytě předala. Neznámý muž je podezřelý z trestného činu podvodu,“ uvedla našemu Deníku mluvčí pardubické policie Jana Šrajbrová.

Policisté k popisu pachatele zjistili, že se zřejmě jednalo o muže ve věku kolem čtyřiceti let, štíhlé postavy, vysokého asi 180 cm. „Tento muž měl kulatý obličej s tmavými krátkými vlasy, patrně na ježka a hovořil plynně česky. Na sobě měl oblečenou černou košili s dlouhým rukávem, černé kalhoty a černé polobotky,“ upřesnila policejní mluvčí.

Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli uvést informace vedoucí k ustanovení pachatele, aby se přihlásili na nejbližší služebně policie nebo přímo na linku 158. „Chtěli bychom upozornit zvláště starší občany, že tito pachatelé mohou využívat různé záminky a lsti, aby se dostali do jejich bytu a vylákali z nich životní úspory. Proto by neměli důvěřovat cizím lidem a nepouštět je do svých bytů,“ varuje policie.