Policisté tento týden 37letou ženu z Pardubic obvinili z trestného činu podvodu. Žena za tři roky vylákala z o dva roky staršího muže z Hradce Králové téměř 1,6 milionu korun.

Policie. Ilustrační foto.
Propuštěný vězeň přepadl v Hradci chlapce a pak i benzinku. Už sedí ve vazbě

„Muž při vidině společného života ženě, s kterou převážně komunikoval elektronicky, na základě jejích různých smyšlených legend převáděl peníze ze svého účtu na její. Ženě uvěřil, že trpí rakovinou a pokud nepodstoupí operace, které jsou placené, že umře,“ vysvětlila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Úspory z muže podvodnice vylákala pod různými záminkami. Peníze jí Hradečák domněle půjčil například na to, aby se mohla ještě před smrtí se svou dvouletou dcerou naposledy podívat k moři, na speciální operaci dceřina kolene, která musela být prováděna jen v Rakousku, a na poplatky ohledně prodeje pozemku. Slibovala mu, že za utržené peníze z prodeje zaplatí dluh.

Městská policie. Ilustrační foto.
Seniorka upadla na balkoně a nemohla vstát. Strážníci za ní museli vlézt oknem

Podvedený muž ženě postupně poslal všechny své naspořené finance, a nadto si ještě víc než polovinu částky půjčil. „Z vyšetřování vyplynulo, že obviněná žena se jednání dopustila v úmyslu obohatit se, přičemž od počátku jednala s úmyslem, že peníze nikdy nevrátí a také nevrátila. Finance na uváděné účely nepoužila a ponechala si je pro vlastní potřebu,“ sdělila Iva Kormošová.

Obviněná žena nemá žádnou trestní minulost, za podvod jí hrozí trest odnětí svobody na rok až pět let.