Tímto způsobem se jí podařilo postupně od 16 poškozených vylákat téměř 150 tisíc korun.
Peníze jí muži z Čech i z Moravy zasílali v různých částkách a intervalech na bankovní účty, a to aniž by se se ženou předtím osobně setkali. „Jeden z poškozených uvedl, že takto ženě pomáhal více než rok, kdy ji celkově zaslal téměř 19 tisíc korun. Důvod, proč muži peníze zasílali, byl prostý. Ženu   litovali, neboť působila velmi zoufale a osamoceně i věrohodně," potvrdila Lenka Burýšková, mluvčí hradecké policie.
Policisté ji obvinili z přečinu podvodu, za což jí hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Stejně tak obvinili i jejího jednapadesátiletého přítele, který se vydával po telefonu za majitele nemovitost, jež ji chce údajně vystěhovat. Muži zákona proto opět varují veřejnost před podobnými praktikami a upozorňují na maximální obezřetnost.

Hasiče zaměstnaly plané poplachy

Hradecko - Zbytečně v pondělí vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové a dobrovolní hasiči z Lhoty pod Libčany a Osic do budovy v Dobřenicích. Požární čidlo, které hlásilo oheň, mělo totiž závadu. Stejný problém zjistili hasiči v areálu v ulici Na Brně v Hradci Králové. I v tomto případě se jednalo o planý poplach.

Skoro devět let byla nelegálem

Hradec Králové - Neuvěřitelných skoro devět let procházel nelegální pobyt bez víz jedné teprve dvaadvacetileté Rusce. Udala se vlastně sama, když přišla na hradeckou cizineckou polici zažádat o „papíry", aby se mohla legálně do Ruska vrátit. Na Západ odešla, když jí bylo teprve 13 let! „Žena se dostavila za účelem legalizace svého neoprávněného pobytu. Předložila dva cestovní doklady, z toho jeden neplatný, v němž měla vylepena krátkodobá španělská víza, a druhý platný, ale bez jakéhokoliv záznamu. Bylo zjištěno, že na území členských států Evropské unie pobývá 8 let a 277 dní neoprávněně. Převážnou dobu pobývala ve Španělsku, před rokem přicestovala za svým kamarádem do Česka," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Policisté jí vydali správní vyhoštění na tři roky. Cizinka využila možnost projektu „Dobrovolný návrat", kdy náklady spojené s její cestou domů ponese Ministerstvo vnitra. Žena je pak bude muset dodatečně uhradit v poloviční výši.