„Na dveře devětaosmdesátileté seniorky zazvonil ve čtvrtek v odpoledních hodinách seriózně vypadající muž. Představil se jako známý jejího třiadevadesátiletého manžela. Tvrdil, že ho posílá pro 3500 korun na opravu rozbitého skla u auta," uvedla mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

Paní muži peníze bez problémů vydala, slíbil jí totiž, že je vrátí. Že muži naletěla, se dozvěděla až při příchodu manžela, kterému bylo hned všechno jasné. „Oba senioři měli obavu, že se podvodník vrátí pro další peníze, požádali proto o pomoc městskou policii," dodala Eva Kněžourová. Přivolaní strážníci případ předali státní policii.

Seniorka policistům poskytla popis zatím neznámého pachatele. Uvedla, že byl ve věku okolo padesáti let, na sobě měl oblečeny šedivé kalhoty, modrošedou bundu a šedomodrou čepici. Poškozená žena si dále všimla, že muži chybělo několik předních zubů. „Policisté případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a případem se intenzivně zabývají," sdělila hradecká policejní mluvčí Lenka Burýšková a doplnila, že policisté současně varují veřejnost, zejména pak seniory, aby byli více obezřetní a vždy pečlivě zvážili, koho si pustí do svého obydlí. Tento případ řádění podvodníků totiž není v letošním roce zdaleka ojedinělý.