„Po prozkoumání vaší zprávy jsme zjistili, že jste za rok 2019 nezaplatili daň z příjmu právnických osob. K vyřešené této pohledávky je potřeba zaplatit daň + pokutu ve výši 13.751,00 Kč nejpozději do 10/02/2020,“ píše se v jedné z těchto e-mailových zpráv.

„E-maily působí dojmem, že je rozesílá Finanční správa a vypadají jako upozornění finančního řadu na daňový nedoplatek,“ informovala Romana Barešová z Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj. Finanční správa kvůli tomu připravuje podání trestního oznámení na neznámého pachatele.

Zprávy údajné dlužníky vyzývají, aby poslali peníze na bankovní účet, který však není účtem finančního úřadu. „Čísla účtů Finanční správy jsou zveřejněna na webu Finanční správy, kde je možné si je zkontrolovat. Navíc účty Finanční správy jsou vždy u ČNB s kódem banky 0710,“ upozorňují pracovníci finančního úřadu. Emaily rozesílané Finanční správou mají vždy tvar domény: …@fs.mfcr.cz. „Neznámé a podezřelé e-maily a zejména jejich přílohy doporučujeme neotevírat a raději je rovnou smazat,“ radí pracovníci finančního úřadu.

Z místa činu v Červeném Kostelci
Devátá vražda v kraji je tajemstvím