Neobvyklé pátrání zaměstnalo v pátek kolem poledne policisty na Přeloučsku. Pátrali po chlapci, který utekl z domova. Policie se obávala i možnosti, že by chlapec mohl na útěku ohrozit své zdraví. Vše ale nakonec dobře dopadlo.

"Chlapec utekl přibližně v 10:30 hodin se slovy "jsem špatný člověk" když vyšel na procházku se svou matkou. Není vyloučené, že by si mohl něco udělat. Na sobě měl maskáčovou bundu a krátké maskáčové kalhoty, černé triko s bílým znakem a nosí rovnátka," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Do pátrání se zapojila i přeloučská městská policie, policejní psovodi a povolán byl i vrtulník s termovizní kamerou. "Policisté jej využili k prohledání obtížně přístupných míst terénu a břehů řeky Labe. Helikoptéra se poté vrátila do Prahy," uvedl z místa mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Krátce před patnáctou hodinou bylo pátrání po chlapci odvoláno. "Byl nalezen zcela v pořádku a nezraněn. Pátrací akce byla proto ukončena," konstatoval Bocán. Policisté po tomto chlapci prý nepátrali poprvé. Motivem jeho pátečního útěku měly být duševní problémy.