Čtyřiatřicetiletého muže z Hradce Králové kriminalisté ve středu obvinili ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stadiu pokusu a z přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví.

V pondělí dopoledne zaútočil v centru Hradce Králové na o rok mladšího muže. Nejdříve ho napadl na Masarykově náměstí. „Muž po předchozím vzájemném slovním a fyzickém konfliktu napadl v okolí Masarykova náměstí v Hradci Králové dřevěnou násadou mladšího muže, který se po několika úderech dal na útěk,“ sdělila k případu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Pokus o sebevraždu v úterý večer zastavil provoz na trati v Hradci Králové. Cestující z vlaku se museli přesunout do hasičského autobusu. Evakuaci se podařilo zachytit paní Marcele Zuchové, která fotografie poskytla Deníku.
FOTO: Střet s vlakem v Hradci. Devětatřicetiletý muž se asi pokusil o sebevraždu

S tím se ale 34letý muž nespokojil. Nasedl do auta a na Baťkově náměstí do své oběti zezadu narazil. „S mužem na kapotě ujel několik metrů, než spadl na zem,“ popsala scénu jako z filmu policejní mluvčí.

Oznámení o střetu auta s chodcem na Baťkově náměstí přijali policisté na lince 158 v pondělí 15. ledna krátce po 11. hodině dopolední. Zraněného chodce převezla záchranná služba do nemocnice na ošetření.

Řidiče policisté podrobili dechové zkoušce i orientačnímu testu na drogy. Oba výsledky byly negativní.

Průjezd hlídek státní či městské policie před hradeckým hlavním nádražím patří ke zdejšímu koloritu stejně jako postávající či posedávající bezdomovci, narkomani a další lidé obtěžující ostatní.
Vražda mladého chlapce šokovala Hradec. Na nádraží se bojí cestující i ostraha

Vyšetřováním policisté zjistili, že řidič 33letého chodce pravděpodobně srazil úmyslně, což následně potvrdily i poskytnuté videozáznamy z městského kamerového systému.

Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na 10 až 18 let. Od středy je ve vazbě. Podle Kormošové byl v minulosti už několikrát souzen za výtržnictví.

Mohlo by vás zajímat: Koukejte na to, kam vaše děti chodí a s kým se stýkají, truchlí Romové po vraždě

Zdroj: Čížková Nikola