Ženu bil polenem

Jednadvacetiletý mladík vinu od začátku  odmítá a tvrdí, že policie zfalšovala důkazy. Podle státní zástupkyně Lenky Faltusové však loni v únoru vešel krátce před zavírací dobou do kadeřnictví a  třiapadesátiletou ženu šestkrát udeřil rozpůleným polenem do hlavy. Pak ukradl doklady a  deset tisíc korun. Vážně poraněnou ženu našel později její syn. Musela být několik dní v umělém spánku. Po brutálním útoku dodnes špatně vidí a má psychické problémy.

Nečesaný, který v Hořicích žil u prarodičů a připravoval se na maturitu, vypověděl, že se chtěl nechat ostříhat, ale žena ho odmítla, protože končila, a tak hned odešel.

Kadeřnice u soudu řekla, že by pachatele už nepoznala. Nebyla schopna si vybavit  bližší okolnosti útoku a její popis násilníkova oblečení se neshodoval s tím, co prý měl ten den obžalovaný na sobě.

Podle státní zástupkyně Lenky Faltusové proti Nečesanému svědčí řada stop a výpovědí  svědků. Jeho obhájce, kterým je bývalý vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula, však uvedl, že na oblečení obžalovaného se nenašla ženina krev a zajištění pachových stop prý bylo v rozporu se zákonným postupem. Zpochybnil také rekognici, při níž vážně zraněná žena  měla v nemocnici na fotografiích určit pachatele. Podle obhajoby se snažila ukázat někoho jiného, policie ji však prý přesměrovala na Nečesaného.

Z výpovědí kamarádů obžalovaného vyplynulo, že bral rodičům peníze, jednou dokonce částku 500 eur, a když si začali peníze schovávat, odnášel z domu elektroniku a prodával ji. Jeden z jeho přátel u výslechu na policii připustil, že obžalovaný zřejmě potřeboval peníze na pervitin a marihuanu.

Rozhořčený otec

Krajský soud Nečesaného uznal vinným. Podle senátu    spáchal zločin zvláště surovým způsobem a jeho motivem byla snaha získat peníze.

Otec obžalovaného, kterým je generální ředitel liberecké nemocnice Luděk Nečesaný, po vynesení rozsudku neskrýval své rozhořčení a obvinil policisty a státní zastupitelství z komplotu. „Lukáš se jim hodil, aby mohli případ uzavřít," prohlásil otec a dodal, že podává trestní oznámení Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

„Do dnešního dne jsme od pana Nečesaného ani od jeho právních zástupců žádné oznámení  neobdrželi," řekla včera Deníku mluvčí GIBS Radka Sandorová.