Muž dceru unesl 25. června z plaveckého bazénu v Hradci Králové, v případě dopadení a prokázání viny muži hrozí až tříleté vězení. Dcera je  po rozvodu v péči matky a Rabinský ji měl jen na vymezený čas.

Detektivové při vyšetřování podle Ježkové získali informace, že by hledaný i s dcerou mohl opustit území Česka. „Dítě bylo zaneseno také do takzvaného schengenského informačního systému. Na podezřelého muže je vydán předběžný souhlas se zadržením," uvedla policie.

Noemi Rabinská.Zdroj: Policie ČRPodle policie otec s dívkou navštívil královéhradecké Aquacentrum. Matku i jí najatou ochranku nejspíš obelstil tím, že plovárnu opustil zadním východem. Předání dcery je přitom upravené soudním usnesením. Podle soudu má muž, který má trvalé bydliště v Novém Jičíně, na styk s dcerou právo na tři hodiny jednou za 14 dní.

Policisté zjistili, že muž by mohl používat červený Renault Thalia registrační značky 3Z3 9254. Dívka je 116 až 120 centimetrů vysoká, má hnědé rovné vlasy po ramena a zelené oči. Na sobě měla modré riflové kraťasy a světlý vršek s růžovo-fialovými kytičkami. Muž má černé, místy prošedivělé vlasy a zelené oči. Na sobě měl tříčtvrteční kalhoty hnědé barvy a modré tričko s límečkem.