Muži, který se podle policie přiznal, že jen v krajské metropoli ukradl v posledních necelých dvou letech kolem stovky kol, hrozí až 5 let za mřížemi.

S vidinou ještě vyššího trestu bude soudu čelit pětadvacetiletý muž ze Sendražic na Hradecku, který si založil své živobytí na demontování a rozprodávání dílů luxusních motorových vozidel různých značek – zvláště pak vozů Audi, BWM a Ford.

Policie už ho přitom jednou chytila, nakonec odešel na kauci, ale v své „lásky" k demontáži a následného rozprodávání se očividně nevzdal.      Do zítřejšího vydání pro vás zjišťujeme další podrobnosti.   (zum)

Čínská kachna se procházela silnicí

Hradec Králové - Nepostrádáte náhodou čínskou kachnu? Jedna se totiž potulovala na Pražském Předměstí v centru krajského města. Neukázněný pták pobíhal nekontrolovaně po silnici a omezoval v jízdě řidiče. „Projíždějící řidiči se jí museli vyhýbat, ale to jí zřejmě vůbec nevadilo. Dále si to pochodovala prostředkem silnice," uvedla mluvčí strážníků Eva Kněžourová. Přivolaná hlídka městské policie ji nejprve vyhnala ze silnice a pomocí sítě poté odchytla. Jejího majitele se najít nepodařilo, a tak byla umístěna do karantény.   (zum)