„Ke zranění cestujících, strojvedoucího ani průvodčího nedošlo. Hasiči evakuovali padesátku cestujících, z nichž 30 převezli na nádraží, ostatní odešli pěšky do svých domovů,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Na koleje někdo umístil kameny.Na koleje někdo umístil kameny.Zdroj: Policie ČR

Šlo o vlakový spoj jedoucí z Pardubic do Hradce Králové. „Narazil do blíže nezjištěného množství kamenů, které na kolej dal neznámý pachatel v čase mezi 18.41 a 18.52 hodin. V době nárazu jel vlak rychlostí 100 km/h a strojvedoucímu se ho podařilo zastavit po cca 850 m před železničním přejezdem ve Farářství. Škoda na vlaku byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Policisté řeší případ jako trestný čin obecné ohrožení, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody na 3 až 8 let,“ doplňuje policejní mluvčí.

Ilustrační foto. Hlavní nádraží v Hradci Králové.
Vlak na Hradecku narazil do kamenů na trati. Hasiči evakuovali cestující

Policie nyní žádá případné svědky, kteří si všimli ve výše uvedeném čase a místě nějaké osoby či osob na trati nebo v její blízkosti, nebo by mohli podat jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, ať zavolají na linku 158. 

Mohlo by vás také zajímat: policie zveřejnila záběr kamery z Baťkova náměstí, kde řidič autem úmyslně smetl muže, kterého už předtím napadl.

Zdroj: PČR