Tentokrát mu hrozí až tři roky vězení za to, že se vyhýbal nástupu do vězení.

„Mohu potvrdit, že minulý týden byl obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí," sdělila okresní státní zástupkyně z Havlíčkova Brodu Zdeňka Tománková. Podle informací Deníku si Horký proti obvinění podal stížnost. Rozhodnout o ní musí dozorující státní zástupce.

Horký podle definitivního rozhodnutí Vrchního soudu v Praze mezi roky 2007 až 2010 vystavoval falešné faktury a do účetnictví obecního úřadu zařazoval fiktivní doklady a faktury za práce, které nebyly provedeny. Kromě toho měl také zfalšovat kolaudační rozhodnutí stavebního úřadu. Machinace Horký dělal u investic a majetku pořízených z dotací, například při prodeji bytů, rekonstrukci veřejných prostranství či budování zázemí na hřišti. Obec kvůli tomu musela milionové dotace vracet.

Horkému se ale do vězení vůbec nechtělo. Několik týdnů se všemožně snažil nástup do vězení oddálit. Ignoroval hned dva letošní nástupní termíny, požádal soud například o odklad výkonu trestu ze zdravotních důvodů. Na několik dní se dokonce nechal hospitalizovat. Podle svědků ale působil zmateně. Na Horkého musel soud nakonec vydat příkaz k zatčení. Policisté si pro bývalého starostu přišli do jeho domu v Lipnici, odkud ale nejdříve  putoval na záchytku.   (rm)