Zloději sice zkoušejí své štěstí po celý rok, ale v předvánočním období je to pro ně přece jen mnohem snadnější vás připravit o peníze, neboť při nákupu dárků máte u sebe větší finanční obnos a vaše pozornost je upřena na lákadla obchodníků.

 

Důkazem toho jsou tyto případy z uplynulého víkendu:

Oba případy se staly 7. prosince letošního roku v obchodním domě na Rašínově třídě v Hradci Králové. K prvnímu případu došlo kolem 18:30, kdy zloděj využil nepozornosti ženy a z nákupního vozíku jí odcizil dámskou hnědou kabelku. V té se nacházela finanční hotovost ve výši dva tisíce korun, 40 Euro, platební karta, dva mobilní telefony, doklady a další osobní věci. Dvacetileté ženě z Chrudimi tak vznikla škoda téměř 18 tisíc korun. O dvě hodiny později zaútočil zloděj znovu. Tentokrát se mu zalíbila modrá dámská kabelka, kterou žena rovněž nechala na nákupním vozíku bez dozoru. Dvaačtyřicetiletá žena z Prahy přišla kromě dokladů o dvě platební karty, mobilní telefon, technický průkaz a další osobní věci. Výlet do obchodu jí tak přišel na 10.500 korun.

V obou případech se neznámý pachatel dopustil trestného činu krádeže a trestného činu neoprávněného držení platební karty. V případě odhalení pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Znovu bychom chtěli upozornit občany, aby nenechávali při nákupech v obchodních centrech kabelky, tašky a batohy bez dohledu. Doklady a osobní věci (hlavně platební karty) nosili vždy při sobě.


nprap. Anna Pešavová, vrchní inspektor