Dívka byla pohřešována od začátku října 2006, kdy byla naposledy spatřena u lékaře v Litomyšli. Její mrtvé tělo bylo nalezeno až 6. prosince loňského roku v lesním porostu mezi obcemi Horní Sloupnice a Řetůvka. Její totožnost se podařilo zjistit na základě nalezených oděvních svršků a analýzy DNA. Podle soudních znalců dívka zemřela násilnou smrtí.

Jak uvedl kriminalista Milan Šimek, policisté dokonce zvažovali možnost, že tato vražda má souvislost s podobným trestným činem u obce Keteň na Jičínsku, kde byla usmrcena mladá stopařka. Tato verze se však nepotvrdila.

Policisté kontaktovali a vyslechli až dva tisíce lidí a případ stále šetří. Nakonec se jim podařilo odhalit pachatele vraždy na Orlickoústecku. V síti uvízli tři muži z okresu Ústí nad Orlicí. V těchto dnech je policisté z tohoto skutku obvinili. „Všichni mají bohatou trestní minulost,“ řekl Šimek.

Jeden z obviněných, pětatřicetiletý muž, byl již šestkrát odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Nyní si odpykává trest ve vězení. Druhý, 34letý obviněný muž, byl třikrát soudně trestán a nejstarší, devětačtyřicetiletý pachatel, má v trestním rejstříku sedm záznamů za majetkovou, násilnou a drogovou činnost. „Nyní jim hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až patnáct let, případně výjimečný trest,“ dodal Šimek s tím, že muži, kteří dosud byli na svobodě, jsou nyní umístěni ve vazební věznici.

Jeden z podezřelých se k vraždě doznal a popsal kriminalistům, jak k ní došlo. Rovněž se podrobil rekonstrukci trestného činu. „Nad svým činem projevil i lítost,“ poznamenal kriminalista. Druhý z obviněných podíl na vraždě popřel, třetí odmítl vypovídat.

Všechny tři muže policisté obvinili nejen z vraždy, ale i z trestného činu kuplířství.

„Z vyšetřování vyplývá, že nešlo o stopařku, jak jsme se původně domnívali. Někteří z mužů se s poškozenou již znali. Pod určitou záminkou ji vylákali na schůzku v Litomyšli. Zde se ji snažili přimět k prostituci, což odmítla. Zkoušeli to i násilím. Stále odmítala. Následně byla odvezena na místo činu, kde jeden z obviněných dívku uškrtil. Následně pachatelé tělo ukryli,“ popsal trestný čin kriminalista Michal Hynek.

Podle policistů je vyšetřování vraždy stále na počátku, proto odmítli k případu sdělit další podrobnosti.