Policista, který ochranu ženy schválil, však soud upozornil, že nebyl zbaven mlčenlivosti, takže o některých věcech nebude hovořit.

„Účelem krátkodobé ochrany je ochrana osob, které by mohly být potenciálně ohroženy na životě či zdraví,“ řekl a připustil, že může jít také o hrozbu ohrožení psychického, tedy, o nátlak. Na otázku obhájců řekl, že Nečesaný, který je z pokusu o její vraždu podezřelý a byl v té době ve věznici, nebyl důvodem k přidělení ochrany.

Soud v pátek hlavní líčení odročil na začátek listopadu, kdy se bude zabývat pachovými stopami nalezenými na místě činu.

K pokusu o vraždu kadeřnice došlo před čtyřmi lety v Hořicích. Pachatel bil ženu po hlavě polenem a pak jí ukradl deset tisíc korun. Nečesaný, který přiznal, že byl na místě krátce před činem, a měl v té době dluhy, byl za čin pravomocně odsouzen, Nejvyšší soud však verdikt zrušil a věc vrátil k hradeckému soudu.

Když se kadeřnice po vážném zranění zotavila, byla vystavena velkému tlaku ze strany některých médií, ale i různých samozvaných vizionářů, kteří jí navštěvovali a tvrdili jí, že ví, kdo čin spáchal.