Vyšetřování incidentu šéfa územního odboru vnější služby v Hradci Králové Josefa Macháčka uzavřela po dvou měsících policejní inspekce. Jeden z policejních bossů údajně vloni v prosinci urážel personál pohotovosti fakultní nemonice, který prý otálel s ošetřením jeho přítelkyně.

„Podali jsme návrh na zahájení trestního stíhání, a státní zástupkyně to akceptovala. Obvinila ho z výtržnictví, násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci a z urážky mezi vojáky,“ uvedla mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Josefu Macháčkovi, kterého krátce po konfliktu postavil krajský policejní ředitel mimo službu, hrozí v případě obžaloby a soudního procesu až dva roky vězení. „Zatím se nic nemění. Ctíme presumpci neviny. O případném potrestání se rozhodne až po verdiktu soudu,“ sdělila Iva Marková z tiskového oddělení krajské policie.

Policista přivezl ve čtyři ráno na pohotovost přítelkyni, kterou bolela záda a necítila ruce a nohy. Zdravotníci ji však údajně zhruba půl hodiny odmítali vyšetřit, a tak personál slovně napadl. Problém řešila policejní hlídka.

Vedení nemocnice pochybení odmítá. Macháček svoji vinu přiznal a za chování se omluvil. V pondělí nezvedal mobilní telefon. „Bylo to emotivní. Ale bylo to vyvoláno obavou o zdraví a život přítelkyně umocněné absolutním nezájmem a arogancí zdravotnického personálu,“ uvedl před časem.

Podle lékařské zprávy byl opilý, to však rázně odmítá.


Jaké máte zkušenosti s poskytnutím pomoci na Pohotovosti ve Fakultní nemocnici HK?

Napište nám svůj příběh do DISKUSE pod článkem nebo pište na e-mail zuzana.skvrnova@denik.cz