Na zhruba devadesáti přejezdech se jí účastnilo několik desítek policejních hlídek. V roce 2018 se událo na železničních přejezdech v kraji celkem deset nehod, letos už sedm.

„Policisté kontrolovali zejména chování chodců a způsob jízdy řidičů motorových a nemotorových vozidel na železničních přejezdech (chůze a jízda na červenou) a dodržování platné legislativy, konkrétně zákona o provozu na pozemních komunikacích. Policisté v průběhu dne kontrolní stanoviště několikrát operativně měnili. Dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila v součinnosti s odborem bezpečnosti a krizového řízení Služby železniční a dopravní cesty. V rámci akce „X“ bylo odhaleno celkem 131 přestupků,“ uvedla policejní mluvčí Magdalena Vlčková.

Mezi nejčastější prohřešky patřilo porušení rychlosti a nepoužití bezpečnostních pásů. Přestupků na železničních přejezdech bylo zaznamenáno devětatřicet. Ve třinácti případech byl v rámci akce odhalen i nevyhovující technický stav vozidla. Řidiči motorového vozidla, který vjíždí na železniční přejezd v případech, kdy je to zakázáno, hrozí ve správním řízení pokuta 2 500 až 5 000 korun a zákaz činnosti jeden až šest měsíců a sedm trestných bodů. Nemotorovým účastníkům silničního provozu hrozí na místě pokuta do 2500 korun.