Podvodnice si nekalými praktikami přišla na téměř dva miliony korun a dalším jejím „výletem“ může být až osmiletý pobyt za mřížemi.

Žena sháněla osoby ze sociálně slabších skupin obyvatel, kterým zajistila potvrzení o příjmech, výplatní pásky, doklady o rozpočtových nákladech na rekonstrukce bytů a další potřebné doklady potřebné k uzavření úvěru.

Následně vyjednala schůzku s finančním poradcem, který úvěrovou smlouvu s nimi uzavřel. „Využívala možnosti nabídky spořitelen na úvěry do 500 tisíc korun, které nemusely být ničím jištěny. V některých případech spolupracovala s další ženou, které zajišťovala pro její klienty potřebné doklady k získání úvěru,“ uvedla tisková mluvčí policistů Iva Kormošová. Tato čtyřiačtyřicetiletá žena je již odsouzena ke čtyřletému nepodmíněnému trestu odnětí svobody úvěrový podvod, kterým způsobila patnáctimilionovou škodu.

Obviněná po uzavření smluv získané peníze od žadatelů pod různými záminkami vymohla. „Žadatelé dluh spořitelnám ani nezačali splácet a sami čelí obvinění z úvěrového podvodu,“ dodala Kormošová. Policisté zjistili, že se žena zdržuje ve Skotsku a že má ve středu přiletět. Soudce proto na základě jejich žádosti vydal příkaz k zadržení. Bohužel však letadlo přiletělo o půl hodiny dříve a žena stihla policistům z letiště odjet. Počkali si tedy na ni přímo u jejího bydliště, kde ji mírně překvapenou zadrželi. Je velký předpoklad, že v průběhu vyšetřování budou obviněné prokázány další skutky a škoda bude narůstat.

Na ženu je již také od konce letošního února podaná obžaloba k hradeckému soudu, v které je obžalována z téhož trestného činu s třímilionovou škodou.