Podle obvinění má mít na svědomí od září do současné doby celkem 16 případů vloupání, a to převážně do sklepních kójí a koláren panelových domů v našem krajském městě. Majitelům po jeho návštěvě odtud zmizelo celkem 16 jízdních kol různých značek, dále oblečení, sportovní vybavení, hračky, nářadí, alkohol, uskladněné potraviny atd. Konkrétně se například jednalo o rybářské náčiní za více jak tři tisíce korun, obraz krajiny s rybníkem s názvem „Doma v Kameničkách", domácí zavařeniny nebo včelí med.

Koncem října se měl také vloupat do zaparkovaného osobního vozidla v ulici Družstevní, odkud majiteli zmizelo různé nářadí a také čelní panel autorádia. Pár dní na to se měl zase vloupat do prodejny v ulici K Sokolovně, odkud zmizely zejména cigarety za několik tisíc korun. Odcizením věcí vznikla poškozeným předběžná škoda v celkové výši 200 tisíc korun, další škoda ve výši zhruba 15 tisíc korun vznikla poškozením věcí. Podezřelého policisté zadrželi v pondělí dopoledne  Hradci Králové,  krátce po poslední krádeži, které se měl dopustit nedaleko místa, kde se zdržoval. U sebe měl látkovou tašku na kolečkách, ve které byly uloženy lahve alkoholu pocházející z trestné činnosti.

Obviněný se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl za obdobný skutek v minulosti trestán. K současné trestné činnosti se přiznal a uvedl, že to byl jeho jediný zdroj příjmu. Policisté u muže nalezli část odcizených věcí, které budou postupně vráceny majitelům. K rukám státního zástupce současně zaslali podnět na podání návrhu na vazební stíhání obviněného.

Lenka Burýšková