"Během včerejšího dne jsme přijali několik oznámení, která pomohla se ztotožněním pachatele. Děkujeme za spolupráci veřejnosti i médiím," uvedla ve středu vpodvečer policejní mluvčí Iva Kormošová. 

Právě v úterý po předchozím neúspěšném víkendovém vyšetřování pátečního vloupání policisté vyhlásili pátrání po pachateli, zveřejnili kvůli tomu video z bezpečnostní kamery na benzince. Záběry z videa pomohly ke ztotožení díky řadě svědků, kteří se policii ohlásili a pachatele poznali. O tom, že by už byl i dopaden, však zatím Kormošová nemá informace.  

Mezitím kvůli zrušení pátrání policie odstranila z webu i videozáznam z bezpečnostní kamery. "V tuto chvíli musíme všechno stáhnout ze sociálních sítí a podobně, aby nikde nebyl vidět jeho obličej," dodala policejní mluvčí.

Vše se seběhlo uplynulý pátek krátce po 5. hodině ranní, kdy policisté vyjížděli k prověření oznámení, které se týkalo vloupání do jedné benzinové čerpací stanice na Jičínsku.

Po příjezdu zjistili, že neznámý pachatel po rozbití vstupních dveří vnikl do provozovny, odkud odcizil hlavně cigarety a tabákové zboží v hodnotě 120 tisíc korun. Na zařízení byla vyčíslena škoda 400 tisíc korun. 

Z poskytnutých kamerových záznamů je zřejmé, že k vloupání došlo o půl druhé ráno za užití přibližně 35kg kusu obrubníku.

"Jelikož se policii do současné doby nepodařilo pachatele ztotožnit, obrací se s žádostí o pomoc na veřejnost. Kdo osobu na záznamu pozná nebo si prchající osoby s velkou taškou všiml, ať zavolá na linku 158, nebo se dostaví na jakoukoliv policejní služebnu," infdormovala policie včera (v úterý) dopoledne.

Za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí pachateli v tomto případu trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let.