Doslova jako na westernovém dni to vypadalo v pátek večer kolem Nemošic. K iluzi divokého Západu už chyběli snad jen indiáni.

"Na lince 158 jsme od několika občanů obdrželi telefonát, že po silnici v okolí Nemošic se pohybuje tele. Na místo vyrazila událost prověřit policejní hlídka," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Policejní hlídka se skutečně ocitla tváří v tvář teleti, které zřejmě dezorientované uhánělo po silnici. A v nohách mělo doslova těch tisíc mil. Už dopoledne totiž při vážení uprchlo z objektu Střední zemědělské školy a vyšší odborné školy v Chrudimi. Odtud vyrazilo za dobrodružstvím směr Pardubice - Jeho cesta vedla přes Medlešice, Mikulovice, Ostřešany, Nemošice a zvědavé telátko se podívalo až do Pardubic na ulici Chrudimská, poté se vydalo až za kasárna a kolem hřbitova zpět k Nemošicím, kde se poté policistům, hasičům a strážníkům spojenými silami podařilo zmatené zvíře zahnat na pozemek zdejší vodárny a konečně zastavit.

"Muselo nás na něj lehnout několik, síly mělo ještě dost," uvedl jeden ze zasahujících hasičů. Pracovníci školy poté pomohli svázat zvířeti toulavé nohy. Na místo pak musel přijet i veterinář, který zvířeti podal zklidňující injekci, aby mohlo cestou zpět do svého chlívku na hasičském náklaďáku v klidu spát. V době, kdy vznikal námět pro tento článek, nebylo ublíženo žádnému zvířeti ani záchranáři. Jen telátko bude mít unavené nohy.

"Museli jsme zasáhnout, protože tele uhánějící po silnici nabíhalo proti jedoucím vozidlům a hrozilo, že způsobí dopravní nehodu a dojde ke zranění, proto jsme raději povolali další posily. Přece jen vážilo odhadem přes sto kilo a i když nás na něm leželo několik, měli jsme co dělat ho na zemi udržet," svěřil se jeden ze zasahující policistů.