Došlo ke střetu, po kterém skončila obě vozidla mimo silnici. Dvacetiletý řidič renaultu byl se zraněním převezen do Oblastní nemocnice v Jičíně. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili u obou řidičů požití alkoholu. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu přesahující dvě stě tisíc korun. Nehodu dál šetří jičínští policisté.

Strážníci zachránili dva životy. Lidé hrozili sebevraždou

Červený Kostelec - Strážníci Městské policie v Červeném Kostelci řešili před nedávnem dvě oznámení, kdy lidé hrozili sebevraždou. „K první události došlo poslední říjnový den ve večerních hodinách, kdy nám zavolala žena, že její přítel, který se léčí s psychickými problémy, odešel z domova s výhrůžkou sebevraždy. Okamžitě jsme informovali Policii ČR a společně zahájili pátrání,“ sdělil velitel městské policie Michal Škoda a dodal, že zhruba po hodině se muže podařilo najít. „Byl při vědomí, ale uvedl, že spolykal větší množství prášků, kterými se několik let léčí. Na místo byli přivoláni i policisté a lékařská pomoc, která muže převezla k vyšetření,“ dodal velitel. O tři dny později volala na operační středisko Policie ČR žena, která oznámila, že chce ukončit život skokem pod vlak. „Okamžitě byl vyrozuměn výpravčí Českých drah, aby učinil příslušná opatření. Hlídky policistů i strážníků začaly po ženě pátrat,“ popsal sled událostí Michal Škoda. Po dvaceti minutách strážníci ženu našli, a to poblíž jednoho z železničních přejezdů v katastru města. Žena byla při vědomí, ale bylo patrné, že je psychicky rozrušená. Zdravotnická záchranná služba ji převezla k vyšetření. (reh)

Domů si odnesli stovky přepravek

Náchod - Policisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání pro přečin krádeže proti dvěma mužům z Náchodska (28 let a 34 let). Mladšího i staršího muže viní z toho, že jako zaměstnanci pekárenské firmy odnášeli bez vědomí zástupců firmy, a tedy též bez dovolení, plastové přepravky na rohlíky a jiné pečivo. Protože se nejednalo o žádné malé množství, ale přímo o stovky kusů, mizení přepravek se nakonec dostalo i do hledáčku firmy, která vše oznámila policii. Policisté v minulých dnech u obou mužů doma i na různých dalších místech provedli domovní prohlídky, a našli dohromady kolem sedmi set plastových pekárenských přepravek.
„Některé přepravky byly prázdné, v jiných už byly uskladněné brambory, zelenina nebo různé předměty zdaleka se nepodobající rohlíkům ani vánočkám. Stohy přepravek hned po zadokumentování policisté samozřejmě vrátí zpět pekárnám,“ uvedla tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová a dodala, že přepravky měly hodnotu přibližně 70 tisíc korun. Ani jednoho z mužů trestní stíhání nemine. Za přečin krádeže jim hrozí tresty odnětí svobody až na dva roky nebo tresty peněžité.

Pod radlicí nebyla vibrační deska v bezpečí a z nové silnice zmizela

Pěkov - Po dosud neznámém pachateli krádeže části stavebního stroje z opravované silnice pátrají od víkendu společně s kriminalisty poličtí policisté. „Přímo z rekonstruované silnice č. 303 mezi Policí nad Metují a Broumovem někdo v noci ze soboty 11. na neděli 12. listopadu odcizil vibrační desku Bomag, která byla uložená pod radlicí stavebního stroje odstaveného před jedním z domů v obci Pěkov. Krádeží stavebního nástroje zloděj či spíš zloději, neboť desku by nezvládl odnést jeden člověk, stavební firmě způsobili škodu ve výši 170 tisíc korun,“ uvedla ke krádeži tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.
Zda deska putovala na jinou stavbu nebo jen jako surovina do sběru, kde za ni zloději utržili zlomek hodnoty, zatím jasné není. „Ale to, že pachatelům za spáchání přečinu krádeže hrozí až dvouletý trest odnětí svobody nebo trest peněžitý, je jasné zcela,“ dodala Eva Prachařová.