„Z mé strany nikdy k žádnému týrání nedošlo," hájil se 38letý pekař Michal Kuka. S malým synem, svou družkou a její matkou žili ve starém rodinném domě ve Sloupně a prý spolu vycházeli dobře.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová však byla jiného názoru. Podle ní se Kuka k 68leté ženě choval bezcitně, nakládal s ní hrubě a hlavně ji opakovaně fyzicky napadal, takže měla v obličeji modřiny. Jednou jí dokonce polil obličej a krk vroucí vodou.

„Ačkoliv sám nepracoval, nutil ji mimo jiné k tomu, aby ve svém věku chodila s pytlem pro uhlí a z okolí obce donášela dřevo na topení," stojí v obžalobě. Kuka ženě navíc bral důchod a utrácel jej za alkohol, takže musela ve vesnici žebrat o jídlo.

Loni v létě ji obžalovaný praštil do hlavy tak silně, že narazila do kovové zárubně a utrpěla vážný úraz. I když se cítila špatně, její dcera přivolala lékařskou pomoc až třetího dne. Seniorka byla převezena do nemocnice, ale k vážnému zranění hlavy se posléze přidal ještě zápal plic a žena zemřela.

Kuka u soudu tento incident označil za nešťastnou náhodu a podobně hovořila i jeho družka, která zcela změnila svou původní výpověď. Tvrdila, že Kuka s její matkou vycházel dobře a dokonce popřela i to, že na něj sama musela zavolat policii, neboť napadal také ji.

Rozsudek zatím není pravomocný, protože Kuka si ponechal lhůtu.