Mladík si našel na sociálních sítích nabídku prodeje sportovních značkových bot v přepočtu za necelých 5800 korun. S prodejcem z ciziny se domluvil a boty si nechal poslat. Když si však balík doma otevřel, zjistil, že místo bot je v balíku plastová láhev, dětská plastová houpačka a papírový odpad.

Objednal si boty, dorazila dětská houpačka.Zdroj: Policie ČRJelikož podvod nahlásil včas, policistům se podařilo u přepravce zaplacené peníze zablokovat, čímž se budou moct po procesních úkonech mladíkovi vrátit. Pokud se policistům podaří případ objasnit, prodejci za trestný čin podvod bude hrozit až dva roky vězení.

Policie v souvislosti s tímto případě doporučuje objednávat zboží přes internet u neprověřených prodejců na dobírku, a zásilku otevřít ihned po převzetí, nejlépe za účasti poštovního přepravce. Pokud v balíku nebude objednané zboží, existuje větší šance, že zaplacené peníze budou zablokovány a podvedený zákazník o ně nepřijde. Komunikaci s prodejcem je také potřeba pečlivě zálohovat.