„Podezřelému se vazební doba počítá od nedělního časného rána. Nejpozději do tří měsíců ji může v přípravném řízení o dalšího čtvrt roku prodloužit státní zástupce. Vazba byla na muže uvalena proto, aby neuprchl a nepokračoval v další trestné činnosti,“ řekl dnes místopředseda okresního soudu Zdeněk Šulc.

Zadržený muž se pokusil ve Starém Bydžově za pomocí výbušniny vykrást poštovní trezor. Probudil však ženu bydlící nad poštou, která přivolala policii. Pachatel v kukle střílel i na policisty. Lupiče zabarikádovaného na půdě zadržela zásahová jednotka se psem.

Policie Rubešovi sdělila obvinění z trestných činů vraždy ve stadiu pokusu, nedovoleného ozbrojování a krádeže vloupáním. Za to mu hrozí až patnáctiletý pobyt za mřížemi, případně i výjimečný trest. Muž je totiž nebezpečný recidivista. V roce 1993 byl odsouzen k 23letému vězení za vraždu vojáka. Vloni byl po patnáctiletém pobytu za mřížemi pod〜míněně propuštěn na svobodu.

Podle mluvčí východočeské policie Ivy Markové podezřelý muž často měnil místa svého bydliště, naposledy pobýval na Jičínsku. „Je podezřelý, že se dopustil další trestné činnosti, která je předmětem policejního šetření, jež může trvat i několik měsíců,“ uvedla dnes Iva Marková.