Případ přišla osobně na policejní služebnu na Slezské Předměstí nahlásit pětadvacetiletá poškozená žena. Uvedla, že v sobotu po půlnoci navštívila se svým kamarádem jednu z vináren v Hradci Králové, kde setrvala až do ranních hodin. Než ji přemohl spánek, odložila prý svoji kabelku s osobními věcmi vedle sebe v sedacím boxu. Když se v cca 10.30 probudila, zjistila, že má kabelku otevřenou a následně že jí chybí také peněženka s doklady, platebními kartami a penězi.

Obdobný případ řešili policisté o víkendu také na služebně v Malšovicích, kam přišla rovněž mladá žena nahlásit odcizení věcí ve spánku. V tomto případě až s týdenní prodlevou z důvodu, že se nejdříve snažila případ sama vyřešit. Policistům uvedla, že v úterý v noci usnula vlivem indispozice v zapůjčeném osobním vozidle. Vozidlo, které ponechala odemčené a zaparkované na třídě Edvarda Beneše v Hradci Králové, však zřejmě neuniklo pozornosti drzého zloděje. Ten dívce odcizil mobilní telefon zakoupený v srpnu 2010 a další příslušenství a kapesní nožík černé barvy, to vše v hodnotě přes více než 20 tisíc korun. Věci měla údajně před krádeží uložené na klíně.

Policisté kvůli krádeži zahájili úkony trestního řízení s trestní sazbou až na dva roky. Po neznámém pachateli nyní pátrají.

„To, že kapesní krádeže není dobré podceňovat, připomínáme průběžně celý rok. Proto dříve, než se vydáte v tomto období třeba na předvánoční nákupy, naučte se předvídat. Mějte na paměti, že se kapesní zloději cítí dobře tam, kde se pohybuje větší množství lidí - v nákupních centrech, na tržnicích, v městské hromadné dopravě, na různých kulturních akcích nebo i v restauracích. Čekají na vaši nepozornost a samotnou krádež provedou velmi rychle, obvykle během několika málo vteřin. Pak nepozorovaně zmizí v davu nebo předají odcizenou kořist svému komplici a tváří se jako by se nic nestalo. Krádež mají předem pečlivě nacvičenou a chovají se velmi profesionálně. Kapsáři kradou tak dokonale a nepozorovaně, že se o chybějících dokladech či peněžence dozvíte často až mnohem později a na zcela jiném místě, než ke krádeži došlo. O pachateli a jeho popisu nemá okradený obvykle ani potuchy," uvedla mluvčí policistů Lenka Burýšková.