Oběť několikrát změnila výpověď. Matka jeho přítelkyně nejprve řekla, že ji milovník bojových umění dal pěstí, později slova odvolala.

Byl to podle všeho zásadní fakt této kauzy. Před hradeckým krajským soudem, kam se případ vrátil poté, co byl obžalovaný Viktor Ressek nejprve osvobozen, dokonce vystoupil i syn staré paní.

Tváří v tvář své matce - konala se totiž takzvaná konfrontace - řekl, že paní mu popsala, jak ji Ressek napadl. „Přišla jsi ke mně a řekla, že tě Ressek třikrát udeřil rukou sevřenou 
v pěst," tvrdil syn. „Všichni okolo říkali, že mě Ressek praštil," reagovala žena.

Její slova však potvrdila také svědkyně, která byla 
v inkriminovaný pátek v únoru 2014 v domě na Svitavsku. „Držela se za hlavu, někde v oblasti za uchem. Říkala, že ji třikrát praštil, ale záchranku zavolat nechtěla," prohlásila. Tato svědkyně vystoupila u soudu dvakrát – a pokaždé zopakovala stejnou verzi.

Ressek byl i proto nyní odsouzen k pětiletému vězení. Krajský soud v Hradci Králové ho poslal za mříže i kvůli tomu, že v domě přechovával nelegálně zbraň a také drogy.

Rozsudek není pravomocný, protože obžalovaný se ihned odvolal a státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlení, zda ke stejnému kroku nepřistoupí.

Jsem rváč, peru se s chlapama

Obžalovaný a nyní už odsouzený Ressek vinu opakovaně odmítal. Upozorňoval na jednu věc. Prý by paní jeho útok nemohla přežít. Od mládí se věnoval bojovým uměním, sloužil také jako policista.

„Kdybych trefil chlapa do týla, tak by byl mrtvý, ještě než by dopadnul na zem," řekl. Navíc prý s paní žil 
v jednom domě dvanáct let  – a nikdy neměli žádné problémy.

„Rodina je pro mě základní tábor. Já jsem rváč. Peru se s dospělejma chlapama, útočím zepředu.
A nikdy bych nepraštil starého člověka. Žaloba je postavena zásadně na mé trestní minulosti," řekl.

Obhajoba i Ressek tvrdili, že se paní praštila o pelest postele. Jenže lékaři nenašli žádné zranění, které by to potvrzovalo. „Nebylo to zadukomentováno a tím jste pošlapali moje právo na obhajobu," prohlásil u soudu Ressek, který při líčení velmi rád vystupoval.

Poškozená vysvětlovala krvácení do mozku strupem na čele. „Pokud uváděla, že si strhla kůži na čele, a to byl důvod poranění, tak to je nesmysl. Není to absolutně možné, aby to spustilo krvácení do mozku," prohlásil znalec Petr Baláž.

Naopak řekl, že poranění napovídá tomu, že ho způsobil tupý předmět. Tedy i pěst, jak tvrdila obžaloba.

Ressek už byl v minulosti odsouzen za bitkařské výstupy. Tentokrát bylo v jeho případu zásadním svědectví napadené paní. Soud vzal jako hlavní její první slova, další už podle něj neplatila. Paní podle všeho změnila výpověď kvůli své schizofrenii a také závislosti 
na dceři i Ressekovi.

Nejen rána, ale i zbraň 
a drogy
Hradec Králové - Viktor Ressek, muž se vzezřením zlouna, byl odsouzen nejen za zločin těžkého ublížení na zdraví. Na krku má totiž také další problém, který už řešil Okresní soud v Ústí nad Orlicí. Ten ho uznal vinným před pár týdny 
a hradecký krajský soud mu udělil takzvaný souhrnný trest.
„Byl odsouzen za  přečin nedovoleného ozbrojování  a za přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," stojí v rozsudku. Šlo tedy o drogy a také o zbraně. U Resseka našli policisté šestiranný revolver systému Lafaucheux ráže 7,5 mm a 3 557 kusů různého střeliva (3 415 ks ostrých nábojů, 2 ks cvičných nábojů, 8 ks nábojek, 138 ks nábojnic a 2 ks střel) a 
k tomu tlumič.
Kvůli tomuto případu se případ ublížení na zdraví protahoval.